اصول نگارش پروپوزال در آموزشیار

نگارش پروپوزال

نگارش پروپوزال،مقدمه انجام پروژه و پایان نامه می باشد.در پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری و پروژه های صنعتی،در نقطه شروع،چارچوب دقیقی از پروژه ای که در آینده انجام خواهد شد را مشخص می نمایند.

پروپوزال،نقطه ی شروع  پایان نامه و پروژه،نقطه ی انتهای آن،روش انجام،اهداف،فرضیات ،متغیرها و هرآنچه که در پروژه و پایان نامه موردبررسی قرار خواهد گرفت را مشخص می نماید.

نگارش پروپوزال کارشناسی ارشد و دکتری

نگارش پروپوزال کارشناسی ارشد و دکتری نیاز به تخصص و تجربه کافی دارد ،چون علاوه بر تخصص و دانش در جمع آوری اطلاعات پایه و رفرنس های معتبر،توجه به پیاده سازی و نتیجه گرفتن از پروپوزال اهمیت بالایی دارد.چه بسا پروپوزالی بدون توجه به نتایج آن نگارش شود و در ادامه انجام پایان نامه و پروژه قابلیت اجرا و پیاده سازی نداشته باشد.

اصول و مبانی نگارش پروپوزال

در نگارش پروپوزال،باید به اطلاعات موجود،متغیرها و جامعه آماری توجه بسیاری شود ،برای مثال در دسترس نبودن اطلاعات مورد نیاز ذکر شده در پروپوزال ،عملا اجرای پروژه را متوقف می کند.

نگارش پروپوزال برای پروژه های صنعتی

پروپوزال پروژه های صنعتی همان طور که از نام آن پیداست نیاز به دانش بسیار بالا،اطلاعات دقیق و اجرای تخصصی دارد  و معمولا تیمی خبره برای نگارش آن اقدام می نمایند.

چهارچوب نگارش پروپوزال کارشناسی ارشد

پروپوزال های کارشناسی ارشد،چارچوبی مشخص طبق فرمت دانشگاه  محل تحصیل دانشجو دارند.در کل پروپوزال کارشناسی ارشد از تعریف موضوع شروع می شود،در ادامه بیان مسئله و ضرورت انجام تحقیق بیان می شود،پیشینه تحقیق و پایان نامه،اهداف،فرضیات و نوآوری و روش انجام پایان نامه در پروپوزال نگارش می شود.

پروپوزال دکتری

پروپوزال های دکتری معمولا بسیار جامع تر و با جزئیات بیشتری نگارش می شوند و زمان بیشتری برای نگارش پروپوزال صرف می شود.

دپارتمان نگارش پروپوزال آموزشیار

نگارش پروپوزال همچون انجام پایان نامه،نیاز به متخصص گرایش موردنظر دارد.آموزشیار با بهره گیری از فارغ التحصیلان برتر دانشگاه های ایران،دانشجویان را در نگارش پروپوزال،انجام پایان نامه و اجرای پروژه های نرم افزاری یاری می رساند.

نگارش تخصصی پروپوزال

دقت داشته باشید ،هر گرایش و زیرشاخه رشته های دانشگاهی،دنیایی از مطالب و اطلاعات را در بر میگیرد،و هیچ کس نمی تواند ادعا کند که توانایی انجام و نگارش پروپوزال و پایان نامه کلیه ی رشته ها را دارد.نگارش پروپوزال برق-قدرت باید توسط دانش آموخته و متخصص این گرایش انجام شود،مدیریت مالی توسط فارغ التحصیل مدیریت مالی،طراحی کاربردی توسط دانش آموخته این گرایش ،نگارش پروپوزال روانشناسی توسط فارغ التحصیل روانشناسی و ….

مثلا فردی که تخصص کافی در گرایش روانشاسی بالینی ندارد هرگز نمی تواند پروپوزال و پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی را انجام دهد.چون این رشته سرشار از واژگان کلیدی و تخصصی می باشد.پس برای پروپوزال و پایان نامه خود ارزش قائل باشید و پروژه را به دست متخصص گرایش خود بسپارید.

مراحل نگارش پروپوزال

  • تعریف موضوع با استفاده از یک یا چند مقاله معتبر علمی

  • تعریف و بیان مسئله و نگارش ضرورت انجام تحقیق

  • بیان مختصری از پیشینه انجام تحقیق با استفاده از منابع معتبر

  • بیان جزئیات پایان نامه شامل اهداف،متغیرها،فرضیات و …

  • بیان روش اجرای پروژه و گردآوری اطلاعات و منابع

  • مهمترین قسمت پایان نامه که احتیاج به تخصص بالایی دارد بخش نوآوری پایان نامه می باشد

  • ذکر منابع و ارائه مستندات و رفرنس ها

در نظر داشته باشید،که تعیین موضوع علاوه بر تسلط کافی به زمینه مورد نظر،یک نکته ی بسیار حساس دارد و آن عدم تکراری بودن موضوع پایان نامه می باشد.ما علاوه بر رعایت موارد یاد شده در نگارش پروپوزال،مراحل بررسی و تعیین عدم تکاری بودن موضوع پایان نامه را از سایت هایی مانند ایرانداک انجام می دهیم.

هزینه نگارش پروپوزال

هزینه انجام پروپوزال پس از بررسی دقیق موضوع تعیین می گردد.و قبل از تعیین موضوع تعیین هزینه پروپوزال غیر منطقی می باشد  و طبیعتا هزینه  نوشتن پروپوزال و پایان نامه دو موضوع متفاوت یکسان نخواهد بود.یکی دیگر از عوامل تعیین قیمت پروپوزال،حجم اطلاعات موردنیاز در پروپوزال می باشد و عامل دیگر تعیین قیمت  روش گردآوری اطلاعات!

در کل پروپوزال آغاز ،تعیین کنده ی چارچوب اجرایی و تعیین کننده هزینه انجام پایان نامه ارشد و دکتری می باشد.

نمونه پروپوزال های نگارش شده

در صورت نیاز برای آشنایی بیشتر دانشجویان ،نمونه پروپوزال های کارشناسی ارشد و دکتری به ایشان ارائه خواهد شد.تا علاوه بر آشنایی با چارچوب کلی پروپوزال نویسی،کیفیت پروپوزال های و پایان نامه های نگارش شده توسط اموزشیار را نیز مشاهده نمایند.

مشاوره نگارش پروپوزال

برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش نگارش پروپوزال و پایان نامه با شماره های زیر تماس حاصل نمایید یا از طریق فرم ثبت درخواست سایت اقدام نمایید.

گروه پژوهشی آموزشیار

44001391

44972298

44001392

amuzeshyargroup@gmail.com

amuzeshyargroup@yahoo.com