رفرنس ها و منابع انجام و نگارش پایان نامه

انجام پایان نامه

چگونه منابع و رفرنس های معتبری جهت نگارش پایان نامه ،جمع آوری نماییم!؟

این سوالیست که در ابتدای انجام پایان نامه ذهن دانشجویان را به خود مشغول می نماید.پایه و اساس تحقیق و پایان نامه ،منابع و تحقیقات پیشین می باشد.این منابع به عنوان اطلاعات اولیه انجام پایان نامه مورد استفاده قرار می گیرند.

هرچه منابع مورد استفاده در نگارش پایان نامه معتبرتر و به روز تر باشند ،پایان نامه از اعتبار بیشتری برخوردار خواهد بود.

طبیعتا منابع و رفرنس های لاتین نسبت به منابع فارسی ،اعتبار و ارزش بیشتری دارند.البته نه همه ی آنها،بلکه مقالاتی که در ژورنال های معتبر چاپ شده اند.ژورنال هایی مانند الزویر،امرالد،آی تریپل ای و …. ژورنال های بسیار معتبر جهت نگارش پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری می باشند.

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

دانشجویان باید دقت داشته باشند منابعی که برای انجام پایان نامه انتخاب می نمایند کاملا مرتبط با موضوع پایان نامه آنها باشد.

معمولا دانشجویان کارشناسی ارشد یک مقاله را به عنوان مقاله بیس انتخاب می نمایند.مقاله بیس ،مقاله ای جدید و به روز می باشد که در ژورنال معتبری به چاپ رسیده و مرتبط با موضوع انتخابی دانشجو می باشد.در حین نگارش پروپوزال باید این مقاله به صورت کامل بررسی شود و با استفاده از رفرنس های موجود ،با ارائه الگوریتم یا مدلی متفاوت از مقاله بیس ،نوآوری پایان نامه کاملا مشخص شود.به کمک سایر رفرنس های موجود نگارش پروپوزال و پایان نامه شکل میگیرد.

دقت داشته باشید در قسمت پیشینه ،تحقیقات داخلی و خارجی مورد بحث قرار می گیرند.پس بهتر است هم مراجع فارسی و هم مراجع لاتین را به صورت کامل بررسی نمایید.

نگارش پایان نامه

مقالات داخلی معمولا از سایتهایی مانند سیکا و  حتی جستجو در گوگل قابل دسترسی هستند.و با توجه به متن فارسی این مقالات به راحتی مطالعه و خلاصه نویسی می شوند.مقالات خارجی در سایتهای معتبر مقالات لاتین در دسترس هستند و برخی از این مقالات باید حتما خریداری شوند .البته ما در دپارتمان های انجام پایان نامه آموزشیار دسترسی راحت تری به مقالات داریم.

پس از جمع آوری مقالات ،ترجمه مقالات در دستور کار قرار میگیرد.از هر مقاله نکات مهم و برجسته استخراج میشود و نگارش پروپوزال و پایان نامه آغاز میشود.

بدون شک دانشجویانی که در جستجوی مقالات تبحر بالاتری داشته باشند در انجام پایان نامه خود موفق تر هستند.

شما میتوانید جهت مشاوره در زمینه پایان نامه کارشناسی ارشد با ما تماس بگیرید.

بنر جدید 2 300x96 رفرنس ها و منابع انجام و نگارش پایان نامه

انجام پایان نامه,رفرنس های انجام پایان نامه,جستجوی مقاله,مقاله پایان نامه,انجام پایان نامه ارشد,نگارش پایان نامه